A virtuális magánszerverek jelenleg a legflexibilisebb és legköltséghatékonyabb módja annak, hogy optimális szervererőforráshoz jusson a cégünk. A megosztott tárhelyhez képest sokkal nagyobb erőforrást és szolgáltatási kört jelent, és a saját szervernél igencsak olcsóbb megoldás.
Amióta a VPS elérhetővé vált a szélesebb közönség számára is, jelentős fejlődésen ment át mind hardveres mind szoftveres téren, és mára elkezdte kiszorítani a hagyományos tárhelyeket a vállalkozások körében.
A fentieken túl három olyan ok is akad, amiért a VPS-t garantáltan előnyösebbnek találja sok felhasználó, mint a hagyományos tárhelyszolgáltatást vagy a saját fizikai szerver bérlését.
Az első a klasszikus weboldal hosztolás. Egy virtuális privát szerver képes olyan igényeket is kiszolgálni, amelyeket egy osztott tárhely nem, egy saját szerver pedig indokolatlanul drágább választás lenne. Ha egy vállalkozás többet akar nyújtani az ügyfeleinek a puszta webes jelenlétnél, online portfóliónál, és különféle alkalmazásokat szeretne futtatni, a VPS kitűnő választás.
A második ok a személyes felhőtárhely. Ha ugyanazt a kényelmet és megbízhatóságot akarjuk élvezni adataink online tárolásában, mint a Google, Microsoft vagy éppen a Dropbox esetében, ugyanakkor az adataink érzékenysége túl magas ahhoz, hogy idegen szolgáltatókra bízzuk, érdemes egy VPS-t bérelni, és azon privát felhőtárhelyet létrehozni.
Egyre több cég kínál ingyenes vagy kedvezményes áron profi felhő szoftvert. Ezek telepítése és használata nem igényel átlagos rendszergazdai vagy informatikusi affinitáson kívül speciális programozói tudást. Az olyan szolgáltatók, mint a DoclerNet, minden igényt kielégítő virtuális magán szervert kínálnak nemzetközi viszonylatban is jó áron.
A tesztelési környezet költséghatékony kiépítése a harmadik ok. Korábban egy cég a saját informatikai komplex szolgáltatásának dedikált szervert kellett vásárolnia, hogy letesztelhesse élesben is a fejlesztés alatt álló szoftvereket.
Ez igencsak megnövelte a fejlesztési költségeket – vagy régi szervereket használtak, amelyek teljesítményben és más szempontból is elmaradtak a végleges szerverekhez képest.
A VPS révén azonban optimális tesztelési környezethez jut bármelyik fejlesztő cég.