Csoportos életbiztosítást, mint ahogyan az a nevéből is kiderül, nem egy magánszemély köt meg, hanem a biztosító és egy társaság, vállalat, cég, bank között jön létre a szerződés. Ennek a kontraktusnak a megkötésével a cégvezető gondoskodik a munkavállalóiról. Ezen életbiztosítási lehetőség ára is megismerhető a csoportos életbiztosítás kalkulátor segítségével. Érdemes belépni a grantis.hu weboldalra, ahol minden szükséges információt megtalálunk. Több előnye is van ennek a lehetőségnek, nem hiába egyre több vállalkozó köti meg a csoportos életbiztosítás szerződést.
Először is, jó esetben negyed-ötödannyiba kerül, mint az egyéni életbiztosítás, a legtöbb esetben nincs orvosi vizsgálat, sem kórelőzmény. A szolgáltatások száma szintén kedvezőbb lehet ár/érték arányban, a térítési összegek is magasabbak. A csoportos életbiztosítás értékes munkáltatói juttatásnak minősül, éppen ezért egyre népszerűbb Magyarországon.
Minden esetben a szerződést megkötő társaság dönti el, hogy kik lehetnek biztosítottak, vagyis mely személyek tartoznak a csoportos életbiztosítási csomagba. A belépés feltétele lehet a munkaviszony megléte a szerződő vállalattal, illetve a számlavezetés az adott banknál. Bár a biztosító kérhet orvosi vizsgálatokat a kórelőzmények felállítása érdekében, a gyakorlat mégis az, hogy a csoportos életbiztosításoknál gyakran eltekintenek ettől. Lássuk, hogy milyen szempontok alapján érdemes kiválasztani a cégtulajdonosnak ezt a biztosítást!
Nos, mérlegelnie szükséges azt, hogy milyen jellegű védelemre volna igény a dolgozók körében. Csak haláleseti térítés kell vagy fontosabbak az egészségbiztosítási, baleseti szolgáltatások? Figyelembe kell venni, hogy mekkora az a térítési összeg, ami tényleges segítséget nyújt egy elhunyt munkatárs családjának. Az szintén lényeges, hogy hányan vennék igénybe a csoportos életbiztosítást. Ennek a biztosításnak a díjalakulása függ a szolgáltatási csomagtól, a biztosítási összegtől, amit kár esetén kifizetnek, valamint a kárhányadtól.