Bizonyára azzal a ténnyel mindenki egyet tud érteni, hogy a mai felgyorsult társadalomban a könyvek igencsak háttérbe kerültek. Az emberek nagy része még a szabadidejében sem érez késztetést arra vonatkozóan, hogy olvasson. Pedig az irodalom – a magyar és nemzetközi művek egyaránt – számtalan gyöngyszemet tartogat számunkra, amelyekről senkinek nem lenne szabad lemaradni, lemondani. Sőt, még a kortárs irodalom alkotásaival is célszerű lenne lépést tartani, hiszen ezek a művek is nagyon sok érdekességet tartogathatnak az emberiség számára.
Azonban, az életstílus változásával egyre nagyobb figyelem helyeződött a könyvek, azaz az irodalmi művek megfilmesített változatára. Ugyanis az emberek a szabadidejükben sokkal jobban hajlanak arra, hogy megnézzenek egy szórakoztató filmet, mintsem, hogy a film ihlette történetet egy könyvből sajátítsák el.Pedig az irodalmi művek engedik szárnyalni a képzeletet, a szereplőket illetve a helyszíneket olyannak engedik láttatni, mint amilyennek azt az olvasó szeretné, azonban a film egy konkrét szituációt tár fel, ami nem engedi, hogy a gondolatok szabadon röpködjenek.
Amennyiben olvasunk, másképp éljük meg az adott szituációt, nem beszélve arról, hogy a filmesítés fázisában, a forgatókönyv megírása során, a forgatókönyvíró nagyon sok eseményt formál át a maga képzelete szerint, ami eltér a könyvben megírt cselekményektől. Következtetésképpen elmondhatjuk, hogy ámbár az irodalmi művek olvasása iránti rajongás egyre inkább szűnni látszik, azonban egy könyv áttanulmányozása mégiscsak mélyebb és hatásosabb élményt nyújt, mintsem a regény filmesített változatának a megtekintése.